Проектування внутрішнього простору шафи-купе: поради та рекомендації

проектування шафи-купеЯкщо ви вирішили купити шафу-купе або замовити виготовлення шафи-купе, заздалегідь сплануйте його внутрішнє наповнення. Адже таким популярним цей вид меблів став саме тому, що він дозволяє комбінувати модулі відповідно до вимог власника. Правильно виконане проектування зробить вашу шафу купе місткою і зручною.

Спочатку визначтеся, які речі ви плануєте зберігати там. Від призначення шафи-купе буде залежати її наповнення. Теоретично можна зробити планування шафи для спальні таким самим, як і для передпокою, але на практиці це загрожує проблемами з розміщенням речей і постійною незручністю у використанні.

Умовно в шафах купе виділяють 3 частини:

  1. Верхня (антресолі), де зберігаються речі рідкісного використання.
  2. Середня (основна), де зберігаються речі щоденного використання.
  3. Нижня, де зберігається взуття.

Рекомендації по плануванню

Бажано, щоб кількість внутрішніх секцій шафи-купе дорівнювала кількості дверей в ній. Не робіть розсувні двері з шириною більшою за 1 метр.

Не варто економити на довжині штанги під одяг – за розмірами вона повинна перевищувати відсік з полками. Наприклад, якщо довжина полиці – 60 см, то робіть штангу довжиною 90 см.

Витримуйте висоту відділень в шафі купе – рекомендується відокремлювати мінімум 35-40 см під одяг і 20-35 см – під книги. Розміщення одягу короткої довжини на плечиках (сорочки, блузи, куртки та ін.) вимагає висоту 80-100 см, довгого одягу (пальто, сукні та ін.) – 150-160 см. Щоб не помилитися з відділом для штанги, плануйте на 20 сантиметрів більше від найдовшого одягу.

Якщо місце в шафі для розміщення одягу та взуття не розділене, обов’язково залиште відстань між ними в 1,5 м. В іншому випадку, низ довгих речей може забруднитися від взуття.

У верхній частині шафи (антресолі) зазвичай розміщують великі речі (наприклад, подушки, ковдри і т.п.), тому по висоті верхні полиці повинні бути 45-60 см.

Коли в шафу-купе потрібно помістити велику кількість речей на плечиках, зробіть відсік під цей одяг більший по ширині. Проте не перестарайтеся, щоб полиці не вийшли занадто вузькі.

Відведіть місце для декількох висувних ящиків під нижню білизну і шкарпетки.

Якщо в шафі-купе передбачаються висувні блоки, закріплюйте їх так, щоб вони вільно могли висуватися. Подбайте про те, щоб вони висувалися повністю. На дверях не повинно бути ручок, які стирчать (їх роблять втопленими всередину).

Довгі полиці і штанги потребують підтримки спеціальними перегородками, щоб вони не проломалися під вагою речей.

Підсвічування всередині шафи краще зробити, встановивши висувний механізм світла, який спрацьовує, коли відчиняються двері.

Компанія «Сфера-меблі» виконає будь-яке замовлення на виготовлення шафи-купе, враховуючи всі перераховані вище поради, а також допоможе грамотно спланувати внутрішній простір відділів при необхідності. Завдяки цьому ваша шафа вмістить більше речей, звільняючи місце в домі.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00