Що потрібно знати, щоб вибрати меблі для вітальні?
Вибрати меблі для вітальні непросто: вони повинні бути одночасно красивими, представницькими і зручними. Як визначити, який саме варіант вам підходить?
Необхідні предмети меблів
У більшості квартир вітальня – це не лише кімната для прийому гостей або спільного сімейного проведення часу. Обмежена площа змушує використовувати вітальню і для зберігання деяких речей, тому різні шафи й комоди знадобляться обов’язково. Крім того, потрібно подбати і про м’які меблі – затишні дивани і крісла, на яких можна розсадити і гостей, і господарів. Іноді вітальня є за сумісництвом і чиєюсь спальнею, тому диван може бути розкладним і трансформуватися вечорами в повноцінне ліжко. Що ж до корпусних меблів, то в вітальні мають бути:
- Журнальний столик. На ньому можна розкладати настільні ігри, зберігати журнали або пульт від телевізора. Тут же можна розставити чашки для дружнього чаювання. Також столик з оригінальним дизайном стане відмінним декоративним доповненням кімнати, навіть якщо інші його функції вас не цікавлять.
- Тумба під телевізор. Навіть якщо ви – затятий фанат настінних телевізорів, тумба під ними все одно вам знадобиться. На ній можна розмістити плеєр, одну з колонок аудіосистеми або іншу додаткову техніку. Тут же можуть зберігатися диски з вашими улюбленими фільмами.
- Шафи для зберігання речей. Те, що не призначене для сторонніх поглядів, надійно сховається за глухими дверцятами. Різні сувеніри, фотографії, книги можна зберігати на полицях відкритих стелажів або в шафах-вітринах з дверцятами з прозорого скла.
- Тумби або комоди. Наявність красивого місткого комода дозволить зберігати у вітальні більше речей. До того ж, завдяки комоду ви можете відмовитися від купівлі громіздких шаф на користь невеликих і витончених, розподіливши речі на поличках і шухлядах комода.
- Навісні полиці або шафи. Ці предмети меблів не є обов’язковими. Вони знадобляться, якщо ви захочете облаштувати у вітальні більше місця для зберігання речей.
Як вибирати меблювання?
Меблі для вітальні можна вибирати по одному предмету: столик, тумба під телевізор, навісні полки… Таким чином можна створити цікавий еклектичний інтер’єр, не схожий ні на що інше. Однак еклектика – примхливий стиль, і щонайменша помилка в підборі меблів може зіпсувати все враження. До того ж, багато людей вважають за краще купувати узгоджені меблеві ансамблі з одного матеріалу і з однаковим декором. В такому випадку краще звернути увагу на модульні набори меблів. Вони включають в себе всі необхідні предмети інтер’єру, іноді навіть у кількох варіантах. Залежно від ваших бажань і площі кімнати ви можете купити весь набір або обмежитися декількома його елементами. Окремі предмети меблів, які поєднуються один з одним, можна розставити в кімнаті на свій розсуд, а згодом доповнити іншими елементами набору.
Ще один популярний варіант меблювання вітальні – купівля стінки-секції. Вирішивши купити стінку для вітальні, ви позбавляєте себе від необхідності купувати окремі шафи, полиці, думати про організацію простору. Секція може успішно замінити більшу частину інших предметів меблів, крім хіба що журнального столика. Така конструкція може допомогти заощадити місце, але тільки за умови, що конфігурація кімнати підходить для розташування конкретної стінки. Багато красивих секцій можуть виявитися надто великими для маленьких кімнат. Крім того, стінка не допускає можливості перестановки: її можна тільки переставити на іншу сторону вітальні. Іноді стінки входять до складу модульного набору.
Матеріали меблів для вітальні
Щоб вибрати стінки для вітальні, які будуть радувати вас довгі роки, зверніть увагу на їхні експлуатаційні характеристики. Чи відповідають вони тим умовам, в яких будуть розміщені меблі? Якщо в будинку є кішка чи собака, вибирайте матеріал, який не боїться подряпин. Маленькі діти автоматично ставлять під заборону крихкі матеріали, якщо тільки ви не збираєтеся замикати від них вітальню на замок. Алергікам краще звернути увагу на екологічні натуральні матеріали.
Для виготовлення корпусних меблів і журнальних столиків найчастіше використовуються:
- Натуральний масив різних порід дерева. Найбільш бюджетний варіант – сосна. Вона непогано переносить навантаження, хоча і не відрізняється високою твердістю. Міцніші і розкішніші варіанти – дуб, вільха, ясен та інші. Іноді масив недорогої породи може покриватися шпоном з більш цінної деревини.
- ДСП, в тому числі ламінована ДСП. Її головний недолік – наявність формальдегідів, які потенційно шкідливі для здоров’я людини. При купівлі меблів з цього матеріалу обов’язково ознайомтеся з сертифікатом якості. ДСП, безпечне для здоров’я, має маркування Е1. Меблі можуть виглядати старовинними або надсучасними, приймати практично будь-які форми і бути забарвленими в різні кольори.
- Плити МДФ. Легкий і екологічний матеріал, повністю безпечний навіть для дітей та алергіків. МДФ володіє багатьма властивостями, аналогічними ДСП, але при цьому є більш міцним і стійким.
Крім дерева і його імітацій в меблях для віталень можна зустріти окремі елементи зі скла. Це можуть бути дверцята і полички шафи-вітрини, стільниця журнального столика. Використання скла допомагає візуально полегшити вітальню і зробити маленьку кімнату просторішою.