Стінки для вітальні: конфігурації та стилі

Стінка для вітальні – це декоративний елемент інтер’єру з функцією компактного зберігання речей. З неї починають меблювання приміщення. Вона вибудовує геометрію кімнати, а також допомагає підтримувати порядок, приховуючи зайве від сторонніх очей.

Стінка, як необхідний предмет комфортабельної вітальні

Стінка – це зручна система для зберігання речей, які не використовуються кожного для. Постільна білизна, змінні рушники, чайні сервізи, сувеніри, колекції книг і фотографій господарі вважають за краще зберігати поза межами спальні. Предмети, в яких не має щоденної необхідності, прекрасно уживаються в окремій кімнаті для гостей.

Під вітальню зазвичай відводять найбільше приміщення квартири чи будинку. І тут мешканці часто роблять одну і ту ж помилку. Вони намагаються використовувати по максимуму все, чим володіють, перетворюючи колись простору кімнату в склад непотрібних речей.

Використовуючи готові системи для зберігання, можна застрахувати себе від подібних промахів. Сучасні стінки легкі і функціональні. Вони не захаращують простір і завжди готові вмістити різноманітні предмети. Стінкою можна оснастити будь-яке приміщення. Гармонійна комбінація елементів візуально виправить геометрію простору, закриє порожні кути, зробить кімнату більш комфортабельною.

Елементи стінки комбінують з урахуванням потреб

Сучасні меблі для вітальні не мають нічого спільного з меблями минулих років. Варіації нашого часу на вигляд менш громіздкі. Такі стінки вирішують не тільки практичну, але і естетичну задачу. Вони облагороджують приміщення. Однак їх головна функція залишається традиційною і полягає в компактному зберіганні великої кількості речей.

Як підібрати меблеву комбінацію для конкретної кімнати? В першу чергу потрібно визначитися з необхідним набором елементів. У сучасних системах для зберігання можна виокремити наступні модулі:

 • відкриті полиці;
 • навісні шафки;
 • вітрини зі скляними дверцятами;
 • стелажі без дверцят;
 • тумби для ТВ;
 • комоди;
 • шафи для одягу.

Кожен модуль має власне призначення.

Полиці

Полиці використовуються для зберігання книг і сувенірів, а також для демонстрації елементів декору. На них виставляють красиві скляні посудини незвичайної форми, фотографії в різьблених рамках. Полиці несуть мало практичної цінності, проте відіграють помітну роль в оформленні простору і створенні настрою.

Навісні шафи

У навісних шафах ховають різні побутові дрібниці. За глухими дверцятами легко приховати всілякі цінні речі. На двері вішають кріплення. Якщо шафа висить вище людського зросту, до її відділень легше підібратися через відкидні дверцята.

Вітрини

На вітрини виставляють кришталевий посуд, декоративні тарілки, сервізи, вази, свічники і все, що не соромно показати гостям. Це можуть бути книги, фотографії або навіть алкоголь в подарунковій упаковці. Вітрини демонструють цінності, одночасно захищаючи їх скляними дверцятами від небажаного торкання гостей.

Стелажі

Стелажі відкривають доступ до вмісту. Відкриті полиці зручні для зберігання найрізноманітніших речей. У них можна зберігати пульти від побутової техніки, улюблені фотографії, енциклопедії та інші речі, якими часто доводиться користуватися.

Тумби

Тумба – невід’ємний атрибут будь-якої сучасної стінки. Вона позначає нішу під ТВ. Затуляє собою кабелі та розетки. Маскує підключення до техніки. У неї є місткі глибокі ящики, куди можна заховати левову частку незатребуваних дрібниць.

Комоди

Комодам властива практична спрямованість. У них можна поскладати частину речей, для яких не знайшлося місце в спальні. Особливих надій на такі комоди покладати не варто. У складі стінок, подібні компоненти не відрізняються великою місткістю. Глибина ящиків не дозволяє скласти багато білизни, тому для наведення порядку правильніше використовувати шафи для одягу.

Шафи

Кутові шафи і гардероби є найбільш місткими складовими частинами стінки. Меблі з подібним функціоналом допомагають економити місце в спальні і передпокої. У шафі можна розмістити сезонний одяг і зберігати до кращих часів вечірні костюми або сукні.

Конфігурація елементів повинна відповідати геометрії простору

Щоб отримати повне уявлення про те, як повинна виглядати майбутня стінка, потрібно не тільки визначитися з необхідним набором модулів, але і зрозуміти, як вбудувати цей набір в існуючий простір. Комбінації для зберігання зустрічаються у вигляді стінок і гірок.

Стінка представляє собою єдину, неподільну конструкцію, модулі якої мають, як правило, однакову висоту. Перевага стінки в її місткості. Недоліки – в масивності конструкції і неможливості моделювати комбінацію на свій розсуд.

Гірка є більш мобільним варіантом. Її модулі існують окремо один від одного. Елементи можна міняти місцями, фіксувати на різній висоті, розміщувати в протилежних кутках кімнати.

Стінка краще виглядає в просторих інтер’єрах. У гірки більш скромні вимоги до габаритів. З її допомогою можна коригувати простір. Якщо розмістити модулі на невеликій висоті, кімната візуально розшириться. Кутова шафа зробить вузьке приміщення більш компактним. Комбінація темного низу і світлого верху витягне простір, візуально підніме стелю. Існують проміжні варіанти між стінкою і гіркою. Такі комбінації створять єдину композицію, де модулі з’єднуються в певному порядку, але виглядають як самостійні одиниці. Подібні системи для зберігання гармоніюють з невеликими приміщеннями.

Стилістичні рішення

Стінка домінує над іншими предметами інтер’єру. Вона є відправною точкою, деталлю, яка задає тон. Дизайн меблевої комбінації повинен відображати загальну ідею оформлення кімнати.

Покупцям найчастіше пропонують:

 • стінки в класичному стилі;
 • сучасні комбінації;
 • стінки в стилі Прованс;
 • меблі в стилі Хай-тек.

Меблі для вітальні в класичному виконанні подобаються людям консервативних поглядів, які люблять оточувати себе дерев’яними меблями. Подібні комбінації виглядають солідно за рахунок різьблених елементів, багетів і великої фурнітури.

Сучасні стінки для вітальні зустрічаються набагато частіше. У них відсутні хитромудрі деталі. Силует комбінації викроюють з простих ліній. Головну роль відводять функціональності. Зовнішній вигляд подібних меблів мінімалістичний і гранично суворий. Меблі в стилі Прованс гармонують з натуральними матеріалами і природними відтінками. Їм надають перевагу любителі легких і невибагливих інтер’єрів.

Стінки в стилі Хай-тек вражають лаконічністю форм і сміливістю дизайну. Для оформлення поверхонь використовують відтінки, починаючи з червоного, і закінчуючи фіолетовим. Модулі доповнюють глянцевими фасадами і підсвічуванням. Ці дизайнерські ходи створюють відчуття невагомості. При такій кількості варіантів важко прийняти остаточне рішення. Але якщо заздалегідь визначитися з критеріями, то можна легко зробити правильний вибір.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00