Вибираємо меблі для вітальні
Далеко не кожен з нас живе в просторій квартирі або будинку, де кожен член сім’ї має свою кімнату і де є загальна вітальня як місце для збору сімейства після трудового дня і прийому гостей. Такий варіант житла навіть психологи вважають найоптимальнішим. З одного боку у всіх є свій особистий простір, з іншого боку є таке приміщення, яке об’єднує всю сім’ю. Це приміщення і прийнято називати вітальнею.
Як правило, вітальня повинна бути просторою, обставлена зручними функціональними меблями, здатною розмістити кілька людей одночасно. Затишна обстановка забезпечить розслаблене невимушене спілкування. Але, на жаль, не завжди виходить так. Квартири в основному невеликі, кімнати по площі дозволяють розмістити невелику кількість меблів. Дуже часто вітальня стає ще й чиєюсь спальнею. Така багатофункціональність приміщення зобов’язує і предмети меблів бути багатофункціональними і ергономічними, а місця зберігання – одночасно і компактними, і місткими.
Центром такої вітальні-спальні є ліжко-диван. У складеному стані він здатний прийняти у свої обійми кілька гостей. А якщо його розкласти, то виходить зручне просторе спальне місце. Але варто відповідально і продумано поставитися до вибору такого дивана. У багатофункціональному режимі такий диван, його механізми, фурнітура працюють в підвищеному режимі експлуатації. Щоб він довгий час служив вірою і правдою, вибирати його необхідно ретельно і прискіпливо.
Розкладні дивани ділять на три основні типи. Перший з них – французька розкладачка. Такі моделі розкладаються вперед. Ці дивани можуть бути з металевими пружинами (американська розкладачка) або на дерев’яному каркасі. Другий тип розкладних диванів – диван-книжка. Він розкладається по своїй поздовжній осі. Третій тип оснащений розкладними бічними частинами. Саме за рахунок цього він збільшує свою площу і збільшується до розмірів повноцінного спального місця. Кожен з цих типів диванів може мати місце для зберігання постільних речей.
Про якість дивана будь-якого типу каже добротна якісна оббивка і акуратні точні шви. Буде дуже зручно, якщо диван буде оброблений не тільки оббивкою, яку можна чистити, але і мати знімні чохли. Їх легко випрати при необхідності і легко просушити. Вибираючи диван, поцікавтеся, з чого виконані деталі каркаса. Віддавайте перевагу натуральній деревині твердих порід, самим міцним і надійним з яких є бук. Штучні матеріали, такі як МДФ або ДСП не прослужать досить довгий період. Вони схильні руйнуватися з часом, не мають гнучкості і занадто крихкі.
Механізм дивана здатний витримати серйозне навантаження та експлуатацію в інтенсивному режимі досить довгий період, якщо він виконаний із сталі. Зверніть увагу, що і пружини повинні справлятися з навантаженням і ні в якому разі не скрипіти.
Тепер розберемося з внутрішнім вмістом дивана. Його основа або каркас повинен бути виконаний зі сталі. Ця конструкція відчуває досить серйозні експлуатаційні навантаження, тому основна вимога до неї – міцність і надійність. На основу укладається спеціальне меблеве кокосове волокно. Цей натуральний матеріал крім того, що несе в собі позитивну енергетику, як і всякий природний матеріал, здатний до відмінної терморегуляції. Взимку він гріє, а влітку охолоджує. На шар кокосового волокна вкладається пружинний блок. Кожна з пружин повинна бути міцною, всі вони повинні мати однаковий опір, а щоб уникнути появи скрипів, пружини прокладають поліуретановими прошарками. На пружинний блок укладається ще один шар кокосового волокна. На цей раз його додатково покривають латексом. Потім укладається прошарок з поліуретану. Цей шар може бути різної щільності, що згодом і визначає м’якість дивана. На завершення на поліуретан викладається спресований синтепон не менше 16 шарів. Оббивка й дизайн зовнішнього вигляду залежить від вашого смаку, загального вигляду кімнати, в якому він буде знаходитися. Варіантів виконання безліч, і ви можете обирати той, який вам подобається.
Ще один спосіб облаштувати невелику вітальню, одночасно маючи можливість розташувати там спальне місце – кутові дивани. Це може бути модульна система. Тоді для обладнання місця для сну необхідно всього лише пересунути один з модулів і спальне місце готове. Такі дивани, як правило, дають можливість зберігати постільні приналежності. Таким чином, ви отримуєте не тільки затишне місце для відпочинку, але і досить об’ємне місце для зберігання речей. Дуже часто кутові дивани обладнані відкидною полицею, що теж дуже зручно. Подумайте самі, зі звичайного дивана можна отримати шафу, ліжко, полку.
У невеликих квартирах вирішити питання з місцями зберігання допоможе шафа-купе на замовлення, яка останнім часом стала особливо популярною. Внутрішнє наповнення такої шафи можна вибрати, зробивши її такою, яка потрібна саме вам. Дверцятам шафи не потрібно вільного простору, щоб відкривати їх. Крім того, вибравши дзеркальні стулки шафи, ви не тільки вирішите питання розташуванням дзеркала в гардеробній, але і візуально розширите скромний простір своєї вітальні. Матові скла надають легкість всій конструкції, роблять її більш невагомою і непомітною, полегшуючи весь інтер’єр кімнати.
Ще один варіант вирішити питання з місцями зберігання в невеликій вітальні – обладнати подіум. На нього можна поставити диван, а внутрішній простір подіуму заповнити ящиками, які висуваються. Як ручки можуть бути хромовані штанги. Вони служитимуть одночасно і оригінальною прикрасою. Забезпечивши висувні ящики роликами, ви зробите їх висування зручнішим і легшим.
Розділити невелику вітальню на функціональні зони можна різними способами. Зазвичай це перегородки або ширми. Але якщо простір зовсім вже обмежений, то вирішить цю задачу освітлення. Акцентує увагу на тій чи іншій зоні стеля, виконана в декількох рівнях. Точкові світильники, особливим чином розташовані на підвісній стелі або на штанзі створять відчуття межі простору. Створити світлову завісу допоможуть і точкові світильники, вмонтовані в підлогове покриття. Але для цих цілей можна використовувати і традиційні світильники, бра, настільні лампи і торшери. Більше затишку, інтимності в обстановці допоможуть створити світильники, вмонтовані в ніші, спрямовані на картини та інші об’єкти декору.
Зробити кімнату затишною і одночасно розмістити в ній все необхідне допоможуть стелажі. Ця конструкція не займає багато місця, проте, здатна розмістити на своїх полицях книги, журнали, інші необхідні речі. А щоб приховати від сторонніх очей вміст стелажа, потрібно тільки підібрати декоративні коробки в тон і помістити в них необхідні речі.
Вирішуючи питання обстановки невеликої кімнати, вибирайте для неї тільки багатофункціональні меблі. Наприклад, журнальний столик з ящиком всередині може стати не тільки декоративним і допоміжним предметом меблів, а й повноцінним місцем зберігання. Допоможуть вирішити таке завдання і інші предмети меблів. Наприклад, стіл-книжка. Зазвичай він стоїть біля стіни, займаючи зовсім невеликий простір, виконуючи роль тумбочки, підставки під телевізор. Але коли приходять гості, стіл розкладається і за ним вільно розміщується кілька людей.
Оформляючи інтер’єр невеликої кімнати, часто доводиться продумувати кожну дрібницю. Дуже важливо в цьому випадку, в яких тонах декоровані стіни, штори, меблі. Звичайно ж, світлі тони, пастельні відтінки візуально зроблять кімнату просторішою, затишнішою. Такий же ефект дадуть предмети меблів зі скла, дзеркала, розміщені в кімнаті.
Як бачите, невелика вітальня – це далеко не обмежені можливості. Це привід продумати розташування кожного предмету меблів, його функціональність. Проявивши трохи фантазії, ви зробите свій невеликий будинок приємним і затишним.