Як почистити диван в домашніх умовах?

Диван у вітальні – незамінний предмет інтер’єру. Тут ми проводимо дозвілля і зустрічаємо гостей. За весь життєвий цикл дивана чи крісла, його оббивка покривається плямами різного походження: чорнило, напої, жирні плями, сеча … список досить значний. Звичайно ж, впоратися з будь-якими плямами допоможе професійна хімчистка, але ця процедура дорога. До того ж безглуздо викликати бригаду клінерів через декілька плям на оббивці. У цій статті описуються кілька універсальних способів чистки дивана підручними засобами, які є у кожному домі.

Види оббивок

При купівлі дивана, важливо враховувати спосіб життя сім’ї. Родині з маленькими дітьми, не потрібно зупиняти свій вибір на меблях з оббивкою світлого кольору. При наявності домашніх вихованців, кішок або собак, не вибирайте виріб зі шкіряною оббивкою, щоб не викликати спокуси у тварин, гострити кігтики.

Умовно всі види оббивок м’яких меблів можна розділити на дві об’ємні групи:

  • текстиль;
  • шкіра (натуральна або штучна).

Вибираючи спосіб і засіб для чищення, в першу чергу відштовхуються від складу і фактури оббивки дивана, оскільки в підходах до чищення шкіри та текстилю існує принципова різниця. Важливе правило! Перш ніж приступити до видалення плям будь-якими засобами, проводять тест на малопомітній ділянці зі зворотного боку дивана, адже хімічні речовини можуть небажаним чином вплинути на оббивну тканину.

Чистка текстильної оббивки

У кожній квартирі є універсальні підручні засоби, за допомогою яких можна швидко видалити забруднення з текстильної поверхні:

  • харчова сіль – потужний адсорбент, добре вбирає рідини і жири;
  • харчова сода – водний розчин допомагає позбутися від різних забруднень, в тому числі застарілих;
  • господарське мило – прибирає бруд і освіжає колір, ним можна просто помити оббивку;
  • рідина для миття посуду – універсальний засіб від багатьох видів плям;
  • шампунь для волосся – бореться з плямами і не залишає розводів.

Всіх нас в побуті оточує повітряна суміш пару, пилу і жирів, які змішуються і осідають на поверхні меблів і в’їдаються в її поверхню. Розглянемо доступні способи освіжити меблі і видалити забруднення.

Пилососимо оббивку

Одна з найпростіших і доступних процедур. Для її проведення дивани та крісла розкладають, надягають на пилосос спеціальну насадку і ретельно очищають всі поглиблення між підлокітниками, спинкою і сидінням. Для більш якісного очищення насадку пилососа обмотують вологою марлею, яку періодично полощуть по ходу чищення. Особливо потребують такої обробки кутові дивани, тому що їх площа порівняно велика, а на поверхні багато швів і западин.

Вибиваємо диван

Такий вид чищення буде корисним для будь-якого дивана, незалежно від терміну його експлуатації. Знадобиться старе простирадло і пластикова вибивачка для килимів. Простирадло змочують в трішки підсоленій воді, віджимають і накривають нею диван. Потім ретельно вибивають все м’які частини меблів. Простирадло споліскують кілька разів за час чищення, адже воно притягує пил, що скупчився на поверхні і всередині дивана. Такий спосіб позбавлення від пилу відомий дуже давно. Він підтримає м’які меблі в хорошому стані, освіжить фарби на текстилі і частково забере неприємні запахи. А улюблений диван буде радувати своїм виглядом ще багато років!

Масляні або жирні плями. При появі жирних плям, потрібно якомога швидше приступати до їх видалення. Звичайну столову сіль дрібного помелу насипають на пляму на 5-7 хвилин, а потім змітають щіткою середньої жорсткості. Таку маніпуляцію повторюють 2-3 рази, зазвичай за цей час пляма зникає. Замість солі можна використовувати крохмаль, дитячу присипку або крейду. У деяких випадках для виведення жирної плями допомагає піна для гоління, нанесена на 10-15 хвилин. Засалені підлокітники, спинки і сидіння чудово відмиваються мильним розчином, або розчином харчової соди.

Плями крові. Бажано приступати до видалення плям відразу ж після їх появи, поки рідина не увібралася в глибокі шари оббивки. Свіжа кров легко змивається холодною водою. У разі, якщо кров підсохла, чисту серветку змочують в холодному соляному розчині, що складається з 1 частини солі і 4 частин води. Тканиною накривають і обережно промокують пляму, збираючи кров в серветку. Повторюють маніпуляцію кілька разів, для того щоб тканина увібрала максимальну кількість забруднення. Потім беруть чисту серветку, змочують перекисом водню, і акуратно протирають місце забруднення до тих пір, поки реакція на кров не закінчиться.

Сеча. Крім неприємного зовнішнього вигляду, плями сечі наповнюють будинок неприємним запахом. Боротьбу ведуть як із зовнішніми проявами, так і з запахом, а це набагато складніше. Робота зі свіжою плямою полягає в тому, щоб якомога швидше зібрати максимальну кількість рідини за допомогою сухих серветок. Потім починають боротьбу з запахом. Найкраще в таких випадках, проявляє себе водний розчин оцту, розведений в пропорції 1:3. У розчині змочують серветку і накладають на пляму на півгодини. Потім сухою чистою серветкою просочують це місце, збираючи вологу. Потім знову використовують серветку, змочену в оцтовому розчині. Чим більша кількість повторень цієї процедури, тим менше запаху залишиться. Застарілі плями сечі домашніх вихованців вивести самостійно буває дуже складно, в цьому випадку допоможе професійна хімчистка.

Сліди від кулькової ручки або маркера. Забруднення чорнилом або маркером виведуть медичний спирт, горілка або ацетон. Ватний тампон потрібно змочити в рідині, добре віджати і акуратно нанести на пляму точно по контуру. Плями можуть «розповзатися» по тканині від великої кількості вологи, тому потрібно якомога частіше міняти серветку на чисту і добре віджимати.

Плями від соку або вина. Для видалення плям від напоїв також корисним буде спирт або горілка. Пляма обробляють змоченою в спирті, і добре віджатою серветкою. Площа забруднення не буде збільшуватися, якщо виконувати руху від країв плями до центру. Вологу пляму присипають содою, а потім просто пилососять диван.

Плями кави або чаю. Пляма від розлитого чаю натирають звичайним господарським милом, а потім змивають вологими ганчірками. Запорука якісного очищення дивана від чаю або кави – багаторазове змивання мильного розчину з оббивки.

Жувальна гумка. Прилиплу жувальну гумку потрібно гарненько «заморозити» льодом в пакеті з морозилки, а потім акуратно зчистити тупим краєм ножа.

Чистка оббивки з натуральної та штучної шкіри

Шкіряні дивани, завдяки практичності і довговічності, протягом багатьох років користуються стабільним попитом у споживачів. Оббивка з натуральної шкіри – дорогий матеріал, що вимагає від власника особливого ставлення і регулярного дбайливого догляду, який базується на наступних процедурах:

  • щотижнева чистка пилососом;
  • протирання вологою серветкою;
  • вичищення сміття і пилу з складок і швів.

У торгових мережах представлений широкий ряд хімічних засобів для очищення і підтримки еластичності шкіряного покриття. Перед їх використанням обов’язково проводять тест на непомітній ділянці шкіри, щоб виключити агресивну дію хімії на поверхню меблів.

Використання підручних засобів для виведення плям

При користуванні шкіряними меблями не уникнути дрібних неприємностей у вигляді плям різного походження. Підручні засоби, які є в розпорядженні кожної господині, допомагають ефективно вивести забруднення.

  • Цвіль. У боротьбі з цвіллю допоможе медичний спирт. Невелику кількість наносять на серветку і протирають поверхню дивана. Корисним буде профілактичний догляд спиртом за шкіряними меблями раз на місяць.
  • Плями крові. Такі плями легко змиваються з шкіряної оббивки водою кімнатної температури, або слабким мильним розчином.
  • Чорнило. Простий скотч зніме чорнило з шкіри. Смужку скотча наклеюють на пляму і акуратно знімають, пляма залишиться на скотчі.
  • Вино. Винні плями зникнуть, якщо на них розпорошити лак для волосся, а потім стерти лак сухою м’якою серветкою. Також можна застосувати спирт або горілку в невеликій кількості.
  • Жир, масло. Жирні плями не страшні шкіряній оббивці, поступово вони вбираються шкірою, і стають абсолютно непомітними. Потрібно лише прибрати зайвий жир, протерши забруднене місце сухою серветкою.

Для того, що меблі довго зберігали початковий презентабельний вигляд, їм потрібен регулярний догляд. Знання простих правил застосування побутових засобів і натуральних речовин для очищення меблів, позитивним чином позначається на її стані і значно продовжує термін служби.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00