Як спроектувати ідеальну шафу-купе?

проектування шафи-купеКупуючи шафу-купе, готову чи на замовлення, рекомендуємо ретельно продумати її внутрішнє наповнення. Для трикотажу, що має властивість «витягуватися» на плечиках, потрібно передбачити корзини і полиці. Для піджаків і джемперів залишити короткі відсіки зі штангами. Для довгих пальто і суконь – повноцінні секції з рейлінгами. Про всі секрети грамотного планування шафи розповідаємо в нашій статті.

Антресоль і нижній ярус

Стандартна шафа-купе «під стелю» традиційно оснащується антресоллю. Верхня полиця – чудовий спосіб сховати для зберігання несезонні речі, щоб звільнити простір для актуального одягу. Туди ж зазвичай ставлять постіль: подушки, пледи і ковдри, а також дорожні сумки і валізи.

Висота антресолі розраховується, виходячи з максимального навантаження на конструкцію шафи і повинна становити не більше 50 см.

Внизу варто передбачити взуттєві полки: прямі або похилі. Два яруси довжиною 100 см без проблем вмістять 12-15 пар. Виробники пропонують і ергономічний варіант – викатні металеві конструкції під взуття. Використовувати їх набагато зручніше, але купувати – затратніше. Найбільш «марнотратні» варіанти – взуттєвниці з колодками для кожної пари і защипами для високих чобіт.

Полиці

Полиці дозволяють істотно заощадити внутрішній простір шафи і характеризуються своєю місткістю. Щоб їх експлуатація була комфортною, потрібно продумати кілька моментів.

Оптимальна ширина полиці становить 40-50 см. Якщо Ви передбачите більше – доведеться укладати речі в дві стопки, а це призведе до швидкого «перемішування» вмісту.

Зручна висота для горизонтальної полиці – 40 см. Якщо Ви передбачите більше – стопки з одягом будуть «валитися», і підтримувати ідеальний порядок в шафі стане важко. До речі, більшість фабрик дає можливість варіювати висоту полиць «в домашніх умовах», залишаючи отвори в боковинах з кроком 3-5 см.

Комфортна глибина стаціонарної полиці становить 40-50 см. При глибині шафи 30-40 см речі можуть сповзати: в даному випадку обов’язково передбачте бортики або обмежувачі.

У пріоритеті порядок і комфорт, а бюджет відходить на другий план? Обладнайте нову шафу викотними полицями – вони забезпечать легкий доступ навіть до одягу, захованого в глибині.

Ящики на роликових напрямних

Висувні ящики підходять для зберігання дрібниць і аксесуарів: натільної білизни, шапок і шарфів, ременів та іншої галантереї. Оптимальна висота для відсіку 20-30 см, а для найдрібніших предметів (наприклад, краваток) залишають лише 10-15 см. Щоб внутрішнє наповнення шафи не сильно вдарило по кишені, визначте: скільки саме висувних ящиків вам необхідно.

Фурнітура на таких відсіках «з’їдає» корисний простір всередині шафи. Тому варто відмовитися від накладних і віддати перевагу врізним ручкам. Вигідною інвестицією стануть роздільники для висувних ящиків: їх можна замовити «вбудованими» або згодом докупити окремо. Альтернатива ящиків – висувні кошики з металу або пластику. Перші хороші тим, що їх вміст провітрюється. Другі – тим, що захищають речі від пилу.

Штанги і кронштейни

Стандартний елемент внутрішнього наповнення шафи – горизонтальна штанга. Оптимальна висота відділення з поздовжньою поперечиною – до 180 см. Тут поміститься як короткий, так і довгий одяг на плечиках. Секції для піджаків, блуз, спідниць або штанів, складених удвічі, можуть бути коротшими – до 100 см. До речі, для брюк виробники пропонують особливий різновид вішалок – віялові системи, на яких одяг розташовується по колу.

горизонтальна штанга шафи-купе

У системах зберігання глибиною менше 50 см. штанга замінюється торцевим кронштейном. Його істотний мінус – щоб подивитися на весь вміст відсіку, потрібно висувати конструкцію на себе.

Якщо ви плануєте купити шафу-купе «від підлоги до стелі», розгляньте варіант з пантографом. Це така ж штанга, але завдяки спеціальному механізму у вас буде можливість піднімати її на висоту.

Для поздовжньої штанги товщиною не менше 120 см обов’язково потрібно передбачити вертикальну опору: без додаткової підтримки вона навряд чи впорається з навантаженням. Для зберігання важких зимових речей: пальто і шуб, рекомендуємо вибирати штангу шириною не більше 90 см.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00