Як вибрати правильний диван?

М’який і зручний диван – центр вітальні, а іноді і квартири в цілому. Яким буде цей центр: прямим чи кутовим, великим чи маленьким, яскравим чи нейтральним – залежить від вас. Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати правильний диван, який підходить саме вам.

Призначення і габарити

За типом конструкції дивани поділяються на прямі і кутові. Останні можуть мати правий, лівий або універсальний (монтується на будь-яку сторону) кут. Стандартизувати розміри м’яких меблів складно: розміри двох-, трьох-, чотиримісних моделей варіюються. Вибираючи розмір дивана, потрібно враховувати площу кімнати і корисний простір в ній.

Поширена думка, що кутові дивани призначені для великих кімнат, прямі – для маленьких. Насправді це не зовсім так. Так, Г-подібна конструкція габаритніша за пряму, однак вона дозволяє зонувати і максимально ефективно використовувати вільний простір. Отоманка візуально розділяє кімнату на функціональні частини, інтер’єр виглядає гармонійно, а місця для відпочинку залишається помітно більше!

Вибираючи розкладний диван, звертайте увагу на систему трансформації і габарити моделі в розкладеному вигляді. Враховуйте той факт, що по периметру спального місця повинен залишатися вільний простір, щоб ви могли безперешкодно підійти до нього з потрібного боку.

Системи розкладання

Всі механізми розкладання диванів умовно діляться на «щоденні» і «гостьові». Перші призначені для частого використання і адаптовані до постійних навантажень. В якості наповнення таких диванів використовуються ортопедичні пружинні блоки або матеріали підвищеної комфортності.

Популярна, проста і зручна система – «єврокнижка». Розкладання відбувається за наступним принципом: необхідно висунути вперед сидіння («ходить» по передбачених пазах), а потім опустити спинку до горизонталі з підлогою.

Модифікація «єврокнижки» – пантограф або «тік-так». Принцип роботи той же, але сидіння не висувається, а підводиться і «крокує» вперед. Удосконалення було зроблено, щоб коліщатка або ніжки дивана не дряпали покриття підлоги.

«Дельфін» – система розкладання, в якій частина спального місця прихована під підставою. Щоб розкласти диван, потрібно висунути додаткову платформу, а потім потягнути за спеціальну петлю, піднявши її до одного рівня з сидінням. «Дельфіном» частіше оснащують кутові конструкції, тому що прямі дивани з механізмом такого типу залишаються без відсіку для білизни.

Міцний, довговічний і ортопедичний – «акордеон». Він перетворює диван в повноцінне двоспальне ліжко, має міцний металевий каркас, а в якості основи спального місця виступають березові ламелі. Щоб розкласти «акордеон», слід підняти сидіння і потягнути його на себе – система трансформується за принципом гармошки.

Стара, добра «книжка» – класика розкладних диванів. Для трансформації потрібно підняти сидіння до клацання: спинка опуститься в горизонтальне положення. Потім опустити сидіння назад – спинка залишається в положенні паралельно підлозі.

Найпопулярніший «гостьовий» варіант – «французька розкладачка». Три металеві секції, з’єднані шарнірами і складені один на одного, приховані під сидінням. Для трансформації необхідно потягнути за ручку і «розгорнути» систему.

Матеріал оббивки

Всі оббивки м’яких меблів діляться на 3 великі групи: тканина, натуральна і штучна шкіра.

Тканих матеріалів безліч. Найбільш поширені рогожка, велюр, жаккард, шенил, мікрофібра. Існує і категорія «антивандальних» оббивок. В їх основі, як правило, використовується клеєне полотно, на яке в кілька шарів наклеюються волокна (натуральні і синтетичні). Антивандальні тканини стійкі до забруднень і не піддаються підступним кігтям домашніх тварин.

Штучна шкіра – гідна альтернатива натуральному матеріалу. Провідні виробники оббивних матеріалів змогли добитися дивної схожості, при цьому різниця в ціні залишилася суттєвою. Штучний матеріал практичний (не вбирає вологу, запахи і пил), простий у догляді і довговічний.

Натуральна шкіра – класичний і статусний матеріал для оббивки м’яких меблів. Шкіряні дивани з часом виглядають тільки краще, а приємні тактильні відчуття від їх фактури незрівнянні ні з чим!

Каркас

Якісний каркас – запорука тривалого терміну служби дивана. Ідеально, якщо каркас буде виготовлений з дерева – такі меблі прослужить не один десяток років. Але моделі з масиву відносяться в основному до категорії «преміум» і відрізняються високою ціною.

М’які меблі сегмента «економ» виготовлені з стружкових матеріалів: ДСП, МДФ, фанери. Вибираючи недорогий диван, переконайтеся в якості ламінування поверхонь і відсутності необроблених країв. Виконані за стандартами м’які меблі економ-класу теж прослужить довго. За умови дотримання вимог щодо максимально допустимих навантажень і правил експлуатації.

Оптимальних характеристик дозволяє досягти комбінування матеріалів. Сосновий або березовий брус + фанера і ламінована ДСП – гарантія міцності нового дивана і доступної ціни.

Наповнення

Рівень комфорту під час відпочинку і сну багато в чому залежить від обраного наповнювача. Найчастіше виробник зупиняє вибір на пінополіуретані. Можливі комбінації з синтепоном, латексом, холлофайбером і іншими синтетичними наповнювачами. Якщо ви плануєте використовувати диван як ліжко, рекомендуємо передбачити пружинний блок. Він додасть поверхні для сну пружності і добре впорається з підтримкою хребта.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00