Як вибрати розмір матраца?

Ортопедичні матрациОртопедичні матраци для дорослих

При виробництві ортопедичних матраців стандартних розмірів кожен з виробників орієнтується на всі стандартні і найпопулярніші розміри ліжок, які випускаються вітчизняними та зарубіжними меблевими компаніями.

Саме тому при виборі матраца навряд чи у Вас виникнуть будь-які труднощі.  Майже кожен меблевий магазин або фірма, яка займається виготовленням і продажем ортопедичних матраців, надають покупцям широкий вибір моделей, що дозволяє Вам вибрати матрац будь-якого розміру і для будь-якого ліжка, як стандартного розміру, так і нестандартного. Всі стандартні розміри матраців розроблені і розраховані виходячи із середньостатистичних даних про комплекцію дорослої людини.

Для повноцінного і комфортного сну необхідно, щоб людина могла вільно витягуватися на матраці на весь зріст, саме тому оптимальна довжина спального місця повинна перевищувати зріст сплячої людини як мінімум на 10-15 см. На сьогоднішній день у вітчизняних виробників існує дві стандартні довжини матраца – це 190 см і 200 см; що стосується зарубіжних виробників, то у них стандартною довжиною матраца вважаються чотири розміри: 190 см, 195 см, 200 см, 220 см.

Ширина ортопедичного матраца – це більш індивідуальна характеристика.  При підборі ширини матраца варто взяти до уваги особливості власної поведінки під час сну.  Так наприклад, тим, хто спить спокійно протягом всієї ночі і майже не рухається у сні, достатньо буде стандартної односпальної ширини матраца 80 см або 90 см, для пари відповідно не менше 160 см.

А тим людям, які всю ніч перевертаються з боку на бік або люблять простір, варто розглядати більш широкі варіанти матраца з розрахунку ширини на одну людину від 120 см, а для пари відповідно – 180 см і 200 см. Бувають такі випадки, коли у пари присутня істотна різниця у вазі, тоді варто підбирати матрац, поверхня якого поєднує в собі дві жорсткості для чоловіка і для жінки.  Або розглянути варіант купівлі двох окремих матраців з різною жорсткістю, але при цьому важливо пам’ятати, що вони повинні бути однакової висоти і найкраще об’єднати їх одним наматрацником.

Висота всіх стандартних матраців коливається в межах від 4 і до 40 см, все залежить від їх типу і внутрішнього наповнення.  Як правило, безпружинні матраци мають висоту до 24 см, а пружинні матраци вищі – від 16 до 40 см. Якщо у Вас вже є ліжко, в якому просто потрібно поміняти матрац, але воно має нестандартні габарити не варто переживати, Ви завжди можете це зробити, адже практично всі виробники готові виготовити для Вас нестандартний матрац.

На даному етапі розвитку сучасного виробництва сучасні технології дозволяють виготовляти матраци не тільки за індивідуальними розмірами, але і які завгодно форми: овальні, круглі, квадратні.  Само собою зрозуміло, що ціна на такий індивідуальний матрац буде більшою, але це буде ексклюзивна модель зроблена спеціально для Вас.  Дуже важливим моментом при замовленні нестандартного матраца є питання його транспортування Ви повинні розуміти чи зможуть його внести в кімнату, де він має лежати.

Дитячий матрац і його особливості

Усі дитячі матраци ділять на три основні категорії:

  • ортопедичні матраци для новонароджених (до 1 року) – шириною 50 або 60 см, довжиною 100, 110 або 120 см;
  • ортопедичні матраци для дітей молодшого віку (від 1 року до 5) – шириною 70 або 80 см, довжиною від 140 до 190 см;
  • ортопедичні матраци для підлітків (старших 5 років) – шириною 80 або 90 см, довжиною до 190 см.

Всі розміри стандартних дитячих матраців розроблені з урахуванням особливостей кожної вікової групи. У дітей та підлітків відбувається розвиток і становлення кістково-м’язового апарату, тому правильний вибір матраца для дитини має життєво-важливе значення і вплив на її загальне здоров’я.

Вибираючи ортопедичний матрац в дитяче ліжечко, рекомендується підбирати більш тонші моделі, які мають підвищену жорсткість.  Також варто звернути увагу на те, щоб відстань між дитячим матрацом і бортиком ліжечка була мінімальною – щоб дитина не пошкодила свої пальці, випадково заснувши їх в зазор.

Приємних сновидінь!

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00