Механізми трансформації диванів: класифікація, переваги та недоліки

Розкладний диванРозкладний диван – це не просто предмет меблів у вітальні. Це багатофункціональний пристрій, що дозволяє вирішувати різні завдання і компенсувати малу площу приміщення. Але процес вибору дивана далеко не такий простий, як може здатися на перший погляд.

Здоровий сон – невід’ємна частина життя людини, в якій вона проводить близько третини всього свого часу. Ось чому спальне місце людини повинно повністю відповідати її потребам і вимогам, бути максимально комфортним і надійним. На жаль, купити якісне м’яке ліжко можна не завжди. Основна причина цього – брак вільного простору в приміщенні. Найчастіше в однокімнатній квартирі буває нікуди поставити крісло – не те, що ліжко. Та й виглядати в загальній кімнаті-вітальні ліжко буде недоречно. Але диван, як і будь-які красиві м’які меблі, є незамінним елементом інтер’єру такого приміщення. Звідси сам собою напрошується висновок: потрібен такий диван, який вдень буде частиною декору вітальні, місцем зустрічі і проведення часу сім’ї, а вночі перетвориться в зручне місце для відпочинку. І варіант тут один – розкладні дивани.

Але тут відразу ж виникає питання: як вибрати диван в свою квартиру, щоб він вдало вписався в інтер’єр і надійно прослужив довгі роки, не перетворившись на знаряддя нічних тортур. Адже, як ми пам’ятаємо, розкладати і складати його доведеться мінімум двічі на добу. Іншими словами, потрібно з’ясувати, які механізми зарекомендували себе як найбільш надійні, а які, навпаки, непридатні для частого розкладання. І якими взагалі перевагами і недоліками володіють дивани того чи іншого типу? На сьогоднішній день меблевий асортимент представлений величезним вибором диванів з різними типами трансформації. І у кожної моделі є свої плюси і мінуси. Розглянемо їх.

1. Диван з механізмом «Ельф»

Ельф найпростіший і невибагливий вид дивана.

Диван з механізмом «Ельф»

Розкладається він за допомогою простого опускання боковин-підлокітників, які можна зафіксувати в зручному для лежачого положення. Така можливість розташуватися в позиції напівлежачи створює ортопедичний ефект. Цей диван дуже компактний, хоча і розрахований тільки на одну людину. На додаток до цього в ньому передбачений ящик для постільної білизни.

2. Диван з механізмом «Книжка»

Вже з назви зрозуміло, що цей вид дивана трансформується за аналогією з розкриттям книги.

Диван з механізмом «Книжка»

Для перетворення його в місце для відпочинку потрібно підняти сидіння. Спинка піде вниз, прийнявши горизонтальне положення. Потім сидіння опускається назад. Механізми трансформації подібного типу вважаються найвитривалішими з усіх існуючих. До того ж, у цих моделей внизу передбачений ящик для постільної білизни. Але є у них і певні недоліки. Через особливості трансформації їх не получиться присунути впритул до стіни. До того ж, в розкладеному стані вони не особливо просторі. Але найнеприємніше те, що в місці з’єднання спинки і сидіння з часом утворюється щілина, яка заважає комфортно спати.

3. Диван з механізмом «Єврокнижка»

Незважаючи на схожість в назві з попереднім типом, ця модель розкладається по-іншому. Сидіння висувається або викочується вперед, а на простір, що звільнився перекидається м’яка спинка.

3. Диван з механізмом «Єврокнижка»

В результаті утворюється досить просторе місце для відпочинку з ящиком для спальної білизни внизу. Особливості конструкції дозволяють щільно присунути його до стіни. А простота механізму робить його довговічнішим за модель попереднього типу. Однак в складеному вигляді подібні дивани незручні: сидіння у них занадто широке, тому відкидатися на спинку не дуже комфортно.

4. Диван з механізмом «Танго» (клік-кляк)

«Танго» (клік-кляк) – це стильний диван, який є вдосконаленою версією «Книжки».

Диван з механізмом «Танго» (клік-кляк)

Розкладається він за тим же принципом: сидіння піднімається, опускаючи спинку, після чого опускається назад. Примітною особливістю цього виду є зручні розкладні боковини, які можна опускати для збільшення площі спального місця або піднімати, щоб зробити підлокітники. Іншою особливістю цього дивана є можливість трансформувати спинку в напіврозкладений стан. Незважаючи на деяку складність, механізм цього дивана також відрізняється довговічністю. Плюс внизу є відсік для зберігання білизни. Однак, як і «Книжку», його не можна наблизити впритул до стіни.

5. Диван з механізмом «Пантограф»

Цей вид дивана розкладається за принципом, схожим з «єврокнижкою», за винятком того, що для висування сидіння його потрібно піднімати вгору, а потім рухати вперед.

Диван з механізмом «Пантограф»

Після чого на місце, що звільнилося також перекидається спинка. Завдяки такій конструкції він зберігає свої переваги в площі поверхні, однак в складеному вигляді на ньому як і раніше не дуже зручно. Такий механізм хоча і забезпечує легкість трансформації, а також абсолютно рівну поверхню місця для відпочинку, проте значно підвищує вартість моделі. Зате тут є ящик для постільної білизни.

6. Диван з механізмом «Пума»

За аналогом з попереднім типом механізму цей розкладається за принципом припідняття-висування сидіння дивана.

Диван з механізмом «Пума»

Одночасно з цим на простір, що звільнився знизу піднімається м’яка платформа, створюючи єдине місце для сну і відпочинку. Прикладом дивану з таким механізмом розкладання є диван Бозен. Такі моделі вигідні легким процесом розкладання, але, як правило, не мають ящика для спальної білизни. До того ж, спинки таких моделей являють собою окремі подушки, які в режимі місця для сну вічно нікуди подіти. Найчастіше цей тип механізму стоїть в кутових диванах.

7. Диван з механізмом «Акордеон»

«Акордеон» – мабуть, найбільш універсальна модель. Розкладається за принципом «гармошки» висуненням сидіння, яке тягне за собою і розкладає складену навпіл спинку.

Диван з механізмом «Акордеон»

В результаті утворюється просторе спальне місце. Тоді як в складеному стані він дуже компактний. Але подібна перевага виливається і в істотний недолік: місця для розкладеного дивана потрібно дуже багато, що стане фатальним для кімнати невеликої площі. До того ж, подібний механізм потребує докладання чималих зусиль.

8. Диван з механізмом «Французька розкладачка»

«Французька розкладачка» – цей варіант дивана навряд чи підійде для повсякденного використання, проте як додаткове гостьове місце – цілком придатний.

Диван з механізмом «Французька розкладачка»

Спинку у цій моделі зазвичай заміняють подушки, які перед трансформацією забирають. Після цього сидіння послідовно розкладається на три секції (за принципом розкладачки), утворюючи містке місце для відпочинку. Цей вид механізму не відрізняється надійністю. До того ж, між розкладеними секціями залишаються незручні щілини, що заважають комфортному відпочинку. До того ж, немає ящика для білизни.

9. Диван з механізмом «Американська розкладачка»

«Американська розкладачка» – на відміну від «французького» аналога цей тип механізму надійніший і витримає часті трансформації. Розкладається він трохи інакше.

Диван з механізмом «Американська розкладачка»

Спочатку з корпусу дивана висувається блок зі складеним складовою частиною. Сидіння висувного блоку піднімається, а складова секція розкладається вперед по типу розкладачки і встановлюється на ніжки. Виходить просторе спальне місце. Однак між секціями залишаються не дуже зручні шви. До того ж, відсутній відсік для білизни.

10. Диван з механізмом «Спартак»

«Спартак» – стильний диван, механізм розкладання якого схожий з «американської розкладачкою». Перед початком трансформації з сидіння знімають подушки.

Диван з механізмом «Спартак»

Після чого з корпусу піднімають диванний блок, який, в свою чергу, розкладається ще на дві секції, які встановлюються на ніжки. Всі секції виготовлені з міцного металу, що значно зменшує вагу конструкції в порівнянні зі стандартними елементами інших видів диванів. Однак подібна конструкція позбавляє диван можливості зберігати внизу постільну білизну.

11. Диван з механізмом висування

Висувний – ще один вид механізму, що відрізняється як простотою, так і надійністю.

Диван з механізмом висування

В основі трансформації його лежить висувна передня частина, на якій знаходиться складена вдвічі подушка. Ця подушка розвертається і укладається на простір, що звільнився. Утворюється просторе, а головне – позбавлене швів спальне місце. Однак висота від підлоги такого дивана комусь може здатися занадто малою.

12. Диван з механізмом «Підлоговий»

«Підлоговий» – мабуть, найпростіший і найбільш економічний вид дивана.

Диван з механізмом «Підлоговий»

Розкладна частина, що складається з двох частин в складеному стані повністю вміщується в корпус дивана, утворюючи його сидіння. Тоді як, розкладаючись, вона розміщується на підлозі без ніжок або підпірок. Конструкція проста і тому надійна. Але, зрозуміло що, ні про який ящик для білизни не може бути й мови.

13. Диван з механізмом «Конрад»

«Конрад» – модель дивана з трисекційним механізмом. У зібраному вигляді це красивий і стильний диван, а в розібраному – просторе місце для сну.

Диван з механізмом «Конрад»

Трансформується він за допомогою витягування сидіння, з якого, в свою чергу, висувається третя секція з підйомною частиною. У підсумку місце для відпочинку виходить не тільки великим за площею, але і високим. Механізм цієї моделі хоча і відрізняється надійністю, але досить важкий. Зате є ящики для зберігання спальної білизни.

14. Диван з механізмом «Дельфін»

«Дельфін» – подібний тип трансформації, який найчастіше зустрічається у кутових диванів. Принцип його дії – висування нижньої секції довгої сторони з подальшим підйомом подушки вгору за допомогою м’якої ручки.

Диван з механізмом «Дельфін»

Як правило, кутовий диван такої конструкції має спинку, яка складається з окремих подушок. Подушки доводиться забирати при розкладанні спального місця. Механізм відрізняється стійкістю до навантажень, однак досить швидко зношується. До того ж, постелений на підлозі килим буде сильно ускладнювати висування секції.

15. Диван з механізмом «Кенгуру»

Цей принцип роботи механізму схожий з «дельфіном» з тією лише різницею, що в розкладеному стані він значно вищий над підлогою.

Диван з механізмом «Кенгуру»

Однак від цього конструкція втрачає в надійності. І, як і моделі з типом трансформації «дельфін», цей диван не відрізняється довгим терміном експлуатації.

16. Диван з механізмом «Реклайнер»

«Реклайнер» – найсучасніший і найбільш прогресивний різновид механізму трансформації. Він дозволяє регулювати положення окремих частин дивана – нахилу спинки, підлокітників, підставки для ніг і т.д., створюючи таким чином ідеальне місце для релаксації.

Диван з механізмом «Реклайнер»

На окремих дорожчих моделях таких диванів встановлюються вібромасажери, регульовані за допомогою пульта управління. До того ж, зовнішній вигляд таких диванів є найсоліднішим і найбільш презентабельним. Однак є істотні недоліки і у них. Повноцінне спальне місце на такому дивані навряд чи вийде. Та й вартість навіть найпростіших моделей кусається.

Вибір, як ми бачимо, величезний. Так дивану з яким механізмом трансформації надати перевагу? В першу чергу, слід враховувати розмір сім’ї. Для однієї людини досить буде дивана з механізмом «Ельф» або якої-небудь «Книжки». Одинакам, які не обмежені у засобах і бажають стильно і зі смаком обставити, наприклад, квартиру-студію, можна витратитися на диван-реклайнер. Якщо сім’я дуже велика, то кращим варіантом стануть дивани місткі в складеному стані – наприклад, кутові. Для невеликої родини по місткості підійдуть дивани будь-яких інших видів.

За економії місця також варто орієнтуватися на моделі, які як в складеному, так і в розкладеному вигляді не займають багато простору. Також перевагу можна надати моделі з підйомним механізмом, ящиком для зберігання постільної білизни – простір для ковдр, подушок і пледів не буде зайвим. Такий варіант особливо актуальний для диванів зі спинками-подушками. Зупинятися на варіантах з ненадійними механізмами не варто. Вони не виправдають ваших очікувань. Людям, які звикли спати на ідеально рівній поверхні ліжка також слід уникати диванів-розкладачок і інших різновидів, у яких згодом між подушками утворюються нерівності.

В іншому ж результати вибору будуть акцентуватися на бажаннях людини. Адже як зазвичай буває: заходиш в магазин або на сайт, бачиш диван і розумієш – він те, що тобі треба. А всі ці механізми, переваги і недоліки відходять на другий план.

Наші контакти

Телефони:

+38 (067) 350-85-59

+38 (067) 292-67-67


Адреса в м. Тернопіль:
вул. Оболоня, 11

Графік роботи:
Пн - Пт : 9:00 - 18:00
Сб : 9:00 - 17:00
Нд : 9:00 - 15:00